В трите публикации „Джевдет Мустафа от САЩ: Сдружение „Алтай“ вече не е на гражданите, с фалшиви печати и заявления го превърнаха в партиен придатък“, „Превратаджиите в „Алтай“ не успяха да подведат съда, прокуратурата ще разследва кой посяга на законността с фалшив печат“ и „Създателят на „Алтай”: Сдружението се превръща в политическа пионка, фалшифицират се печати!“, които са публикувани в сайта на вестник “Родопи”, с напълно неоснователни твърдения се споменава и моето име.
Първо искам да напомня, че сдруженията с нестопанска цел се ръководят по устав, като се спазва Закона за юридическите лица с нестопанска цел, а не с укриване на документи или по медиен път…
Също искам да напомня, че на 24.09.2016г. 1/3 от членовете на сдружение „Алтай“ подписаха искане за Общото събрание, на съшата дата 2/3 от членовете на Управителния Съвет също направиха искане за заседание на Управителния Съвет. След отказа на тогаващтната председателка Нурай Тефик за свикване на заседание, то се проведе(по устав) без нейното присъствие на 02.10. 2016г. , на което е взето решение за общо събрание. На 05.10.2016г., същото е обявена в националния ежедневник „Делник“. Oбщото събрание на сдружение „Алтай“ се проведе на 13.10.2016. На същото събрание са приети нови членове, един е освободен от членство, избрано е новото пет членно ръководство и е направено изменение в устава на сдружението. Същите нови обстоятелства са регистрирани от Кърджалийския Окръжен Съд на 22.12.2016г.
Не знам с какви намерения Джевдет Мустафа ме обвинява, че съм „ правратаджия” , че съм ,,назначил председател” на сдружението, като общото събрание е направено по устав и новият председател на сдружението е избран единодушно от членовете на общото събрание на сдружение „Алтай“.
Като член на Управителния Съвет, уверявам, че сдружение „Алтай“ не е придатък на никаква политическа партия, напротв, по устав сдружението ни може да подкрепя всякаква политическа партия. Както се вижда Джевдет Мустафа не уважава, нито решенията на най висшия орган на сдружението – Общото Събрание, нито решенията на Управителния Съвет…
Относно анулирания печат на сдружението… Новото ръководство на Управителния Съвет смята, че анулираният печат или е изгубен или се крие от личност, който се знае, че е съден за криминални прояви, т.е. за фалшификация на документи. Поради това е утвърден новият печат на сдружение „Алтай“.
Както се твърди в горепосочените публикации, че много от членовете напускат сдружението, – освен един, който е освободен от членство от общото събрание – досега никой член не е напускал сдружението по собствено желание, дори и самият Джевдет Мустафа…
Каква „дейност” може да има сдружение с председателка, която няма еднолично мнение и всеки път трябва да се допита до мъжа си Мехмет, а мъжът и Мехмет(Антиката) излиза с думите „Трябва да питам Джевдет”
Щом Джевдет Мустафа подвеждаше семейство Нурай и Мехмет Тефик, чудно е защо не са регистрирани новите обстоятелства на сдружението след решението на Кърджалийския Окръжен Съд от 24.04.2016г. в определени срокове и в Министерството на правосъдието и в агенцията по вписвания , както не е уведомено и ДАНС?…
Защо в регистрите на Министерството на правосъдието, като председател на сдружението се виждаше Джевдет Мустафа, който по това време беше само член на сдружението?
Джевдет Мустафа, като иска да създава паралелно ръководство на сдружение „Алтай“, когато беше в България изглежда, че се е вдъхновявал от Боянските сараи, а сега като е в САЩ изглежда, че се вдъхновява от Пенсилванските сараи…
Щом Джевдет Мустафа разкрива ”шокиращи подробности от кухнята на „Алтай“ за периода след гражданските инициативи и появата на „тъмни субекти“, които се опитвали да превърнат „Алтай“ в организация, която би застрашила националната сигурност.”, то би трябвало да сезира прокуратурата или другите държавни органи, кои са тези „тъмни субекти“…
По закон всички решения на общите събрания на сдруженията с нестопанска цел подлежат на обжалване, в това число и решенията на общото събрание на сдружение „Алтай“. От горепосочените изявления, Джевдет Мустафа действа с логиката „Çamur at izi kalsın” буквално преведено значи „Хвърляй кал на някого, като след време все пак ще остане някаква следа от този изхвърлен кал”
Джевдет Мустафа да си припомни, в предишните местни избори как беше назначен, като член на общинската избирателна комисия – Джебел, да си спомни за харчлъците, които му дадохме с Тасим Тасим…
В Турският език има една дума “nankör”, значи – неблагодарник… За Джевдет Мустафа само това може да се каже:
Nankör!
Дурмуш Арда
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.